Ev dekorasyonu öncesi ve esnasında ayrıntılar çok önemlidir. Evinizin havasını değiştirecek olan aksesuarlarınızı seçerken çok dikkatli olmalısınız. Evinizin genişliği, küçüklüğü, duvar rengi de bu dekorasyon planın da çok önemlidir. Çok büyük bir dekorasyon dan geçmek istemiyorsanız, küçük detaylarla odalarınızın havasını değiştireceksiniz. Her anınızın neşe, huzur ve mutluluk dolu olan yuvanızı güzelleştirmek için çok fazla çabalamanıza gerek yoktur.

Oturma odanız da öncelikle tarzınıza karar vermelisiniz. Tarzınızı karıştırmadan düzenleme yaparsanız, daha net bir görünüm ortaya çıkacaktır. Minimal tarz sevenler için daha pastel ve detaydan uzak aksesuar kullanımı yeterli olacaktır. Fakat zıt renklerle kombin yaparak daha canlı hale getirip aksesuarları ön plana çıkarabilirsiniz.

Farklı kırlent renkleri, koltuk renkleri ve duvar boyalarıyla canlılığı ön planda tutabilirsiniz. Bu aşama da büyük harcamalar yaparak çok masraf yapmanıza da gerek kalmayacaktır.

Koltuk takımınızı değiştirmeden yüzlerini değiştirip, kırlentler de yenilik yaparak harika bir farklılık yaratmanız mümkün olacaktır. Kendinizi iyi hissettiren renkleri ön planda tutarak, içinde yaşamak istediğiniz evinizi vazgeçilmez kılacaksınız.

Ev dekorasyonu kişsel tarzını yansıtan, renk ve zevk uyumunuzu ortaya çıkarabildiğiniz tek yerdir. Modern Dünya’ da yenilenen her şey ile birlikte değişik ev aksesuarları ile bu yeniş akıma ayak uydurabilirsiniz. Eviniz de yakalayacağınız farklı tarzınızla kendi dünyanızı eve yansıtmış olacaksınız. Salon, mutfak, yatak odası, banyo, oturma odası sizin zevkinizi açığa çıkaracaktır.

Kendi döşediğiniz, sizi yansıtan evinizin öncelikle duvar renkleri önemlidir. Farklı tarzların bir arada kullanılması da çok renkli bir görünüm sergileyebilir. Öncelikle aksesuar ve eşya seçerken kendi kişiliğinize yakın renk ve modelleri tercih etmek bir alışkanlıktır. Bu da ortamda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kendi tarzınızı yaratarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Sadece bir adet aksesuarla çok harika bir görünüm yansıtabilirsiniz. Kalabalık ve karışık eşyalarla göz yorgunluğu yaratmadan dekor edebilirsiniz. Her rengi birbirine karıştırarak, klasik ve modern tarzı birleştirmek yerine sadece birine karar verip tarzınızı açığa çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Renk uyumuna özen gösterip, şık ve rahat bir ortan oluşturmak için kendi iç sesinize kulak vermelisiniz. Evinizin çok büyük olması gerekmiyor, sadece eşyalarınızı düzenli ve uyumlu yerleştirmekle kendi tarzınızı yaratmış olacaksınız.

Dekorasyonda modern tarz özellikle genç hissedenler ve gençler için uygulanabilir olmaktadır. Modern tarz da önemli olan zevkinizi aksesuarlarla birleştirip odak noktası yaratabilmektir. Modern dekorasyonda aksesuarlar tamamlayıcı olmalıdır.

Modern tarz da avize de çok önemlidir. Sarkan avizelerden ziyade, duvara sabit ışıklandırmalar doğru alternatifler olacaktır. Burada dekorasyon hataları yapmaktan kaçınmak, gözlerinizi de yormayacaktır. Genellikle belirli bir tarzı belirlemek gerekmektedir.

Renk karışıklığı, klasik ve sadeyi bir arada kullanmak gibi hatalar, ev dekorasyonunda yapılan en göz yorucu hatalardan biridir.

Çok karışık aksesuarlar yerine, bir kaç parça aksesuar tamamlayıcı etken olacaktır. Büfenizi daha ahenkli hale getirmek için kalabalığa kaçmadan, daha sade ve zenginlik kazandıracak odak noktası oluşturan aksesuarlar tercih edebiliriz.

Öncelikle rengimize ve tarzımıza karar verdikten sonra evimizi bizi mutlu edecek şekilde düzenlemeye başlayabiliriz. Ev dekore ederken farklı tarzları kullanmak eğer yakın oblejer olacaksa yakınlaştırılabilir.

Zevkinize bağlı objeleri köşede sergilemek ve keskin noktalara kaçınmaya gerek yoktur. Klasik ve modern tarzı birbirine objelerle yakınlaştırabiliyoruz. Perde ve oturma grubunuzu da tarzınıza bağlı güven unsuru oluşturacak şekilde oluşturabilirsiniz.

Modern tarz da gösterişli avizeler, göze çarpan objeler ve renkli görünümden uzak durmalısınız. Sade sade, yormayan ve çok ön planda olmayan aksesuarlarla salonunuzu dekore edebilirsiniz. Burada püf noktası sade olan köşeleri çarpıcı odak noktaları ile mekana hareket katmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir