İkea akımı diye bir akıma şahitlik ettik. Bu nesil bu akımla büyüdü sanırım. Çok ilginç tasarımlara ve yenilikçi fikirlere imza atan bu insanlar; adeta bir devri kapattı.

Kalıplaşmış fikirlerin dışına çıkıp, bizi kullanışlı ve şık tasarımlarla tanıştırdılar.

Bizler için konukların önemi, şu sıralar evde yaşayan insanların rahatlığı ve önemine dönmüş durumda. Çok mantıklı olan bu önerileri kabul etmek için biraz geç kalmış da olsak..

Küçük mekanları bile o kadar kullanışlı şekilde dekore ediyorlar ki, büyük bir salonda ihtiyacınız olan ve bulduğunuz ne varsa; küçük bir salonda da bulabiliyorsunuz. Mesela eviniz ferah olduğundan kocaman bir kütüphane kullandınız. Fakat bunu kullanamayanlar için aynı zamanda bir tv ünitesi olan kitaplık da mevcut. Kısacası siz ne istiyorsanız elinizin altında!

Sadece İkea değil Koçtaş ve Bauhaus gibi yapı marketlerde de çok fazla pratik fikirler bulabilirsiniz. Koçtaş’tan alacağınız bir kutu ile etrafın dağınıklığı biterken, Bauhaus’tan alacağınız bir duvar kağıdı ile evinize şık bir hava katabilirsiniz.

Bu yapı marketleri gezmek ise ayrı bir zevk! Lakin kesinlikle yorulduğunuza değiyor. Çok orijinal fikirlerin yanı sıra, ihtiyacınız olan bütün eşyaları temin edebiliyorsunuz. Bu gibi marketleri gezmeye vaktim yok diyenler içinse, ev dekorasyonu blogları ve ev dekorasyon ürünleri satan siteleri gezmeleri de bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Mobilya ile sınırlı olmayan ürün kataloglarında mutfak takımlarından cezvelere, el havlularından basküle kadar aklınıza gelebilecek ne varsa bulabilirsiniz.

Ayrıca bu gibi yapı marketler, ürün teslimi ve montajlama ile ilgili de oldukça başarılı. İkea’dan aldığınız bir ürünü kendiniz kurabiliyorsunuz. İçinde kullanma talimatı ve montaj haritası olan bu ürünleri, bagajınıza atıp rahatça eve getirebiliyorsunuz. Ayrıca ailenizle birlikte kaliteli bir zaman geçirmek isterseniz, bunu montajlamak da oldukça eğlenceli bir iş.

Bauhaus ve Koçtaş gibi yapı marketlerde ise durum daha farklı. Aldığınız bir ürünü yaklaşık bir gün içinde evinize getiriyorlar. Elemanlar tarafından da kurulan bu ürünleri hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Oldukça çeşitli fikirler sunan bu marketlerin nesli ise oldukça pratik oluyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir