Ev dediğimizde aklımıza gelen ilk bölüm salon veya oturma odası olur kuşkusuz. En çok vakit geçirdiğimiz, ailemiz için ortak olan bir alan olan salonlarımız; her zaman mobilyalarla öne çıkmakla birlikte, evimize gelen birinin ilk gözüne çarptığı şeydir illa ki. Kısacası evimizi dekore ettirirken ya da ederken kullanacağımız her eşya, bizim tarzımı yansıtacaktır.

Son zamanlarda trend olan bir akım da evimizi kendinizin döşemesi. Çok da eğlenceli olan bu iş, hem sizin için bir uğraş hem de aile bireylerinizin de fikrini alırsanız, keyifli vakit geçirmek için bir fırsat olacaktır.

Bir evi dekore etmeye başlamadan önce farklı fikirler verebilecek, ev dekorasyonu sitelerini gezmek de yarar var tabi ki. Belli markaların internet sitelerini gezdiğimiz zaman da son moda olan ev eşyalarını görebiliriz ve onları bulamasak da ona benzer mobilyalar kullanabiliriz.

Sadece oturma takımlarına değil, salonumuzda kullanacağımız kullanışlı dolaplar ve işe yarar aksesuarlar da önemlidir. Örneğin; kullanacağınız bir kitaplık, hem bir çok eşyanızı alacak ve size yer tasarrufu sağlayacak hem de kitaplarınızla odaya ayrı bir hava katacaktır. Aynı şekilde her salonda olmazsa olmaz bir şey de orta sehpalar ve yan sehpalar olur. Neredeyse bütün bir günümüzü geçirdiğimiz bu yerde, yemek yediğimiz zaman veya kahve içtiğimizde rahat etmek için sehpalar şart oluyor.

Çok ilginç sehpa fikirlerinin var olduğu dekorasyon sitelerinde, eminim ki kendi tarzınıza göre ve salonunuza göre bir sehpa bulacaksınızdır.

Resimdeki gibi klasik bir tarzı tercihleriniz arasına koyarken, aklınız diğer modellerde de kalacak. Dediğim gibi çok eğlenceli olan bu sehpalar Londra’nın o güzel mekanlarıyla veya Paris’in dillere destan Eiffel kulesiyle karşımıza çıkabiliyor.

Mesela o klasik tarzı seçerken bu spor model de aklınızı karıştıracaktır ve bunu da evinizin bir köşesinde mutlaka kullanmak isteyeceksinizdir. Yeni trend olmuş bu model ise birbirinin içine geçen üç adet sehpadan oluşuyor ve farklı şekillerde konumladırılabiliyor.

Seçmekte fazlaca zorlanacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir