Çeşitli hayvan motifleri, heykelleri ya da desenleri ile salonlarımızda radikal değişiklikler yapıyoruz. Hayvan motifleri girdiği ortama yerine göre etnik bir hava veya soğuk gergin fakat asil bir görüntü katabiliyor. Zebra, panter gibi desenli halılar kesinlikle yalın mobilyalar ve karmaşık renklerin bulunmadığı salonlarda kullanılmalı. Siyah ya da beyaz hakim İskandinav tarzı mobilyalar ile uyum sağlarlar. Fazla hareketlilik ve renk bulunan alanlarda desenler bir birine karışır ve görüntü kirliliği yaratır. Bu da evlerinizde demode bir hava yaratır.

Mobilyalarda kullanılan hayvan desenleri kesinlikle korku filmlerini aratmayan ciddi, soğuk ve asil bir hava yaratıyor. Özellikle çalışma odalarında, kütüphanelerde koyu renkler ile uyum sağlayan mobilyalar. Evin diğer eşyaları ile uyum sağladığı takdirde evinize görkemli bir kimlik kazandıracaktır. Ünlü tasarımcı Maximo Riera’nın hayvanlardan esinlenerek tasarladığı koltuk ve sandalyeleri bu tarz evlerin sahip olabileceği en güzel dekoratif unsur olabilir. İşlevsel olarak da kullanılabilen Riera’nın tasarımlarına ‘‘Dekoratif’’ diyorum, zira oturmaya kıyamaz evinizde sergilenecek bir tablo gibi ağırlarsınız.

Duvarlarınızı süsleyen manzara tablolarını bir kenara atın. Çok daha modern görünümlü büyük hayvan heykelleri evinize bambaşka bir hava katacak. Tahta ya da seramik geyik başları soğuk görünümlerinin yanında evinize yenilikçi bir hava getirecek.

Hayvan motifleri ile evlerimizi güzelleştirirken gerçek hayvan postu ya da doldurulmuş hayvan heykellerini kesinlikle tercih etmiyor, imitasyon olduklarından emin oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir